مراقبت از پوست

حفظ رطوبت روزانه پوست

جلوگیری از خشکی پوست حفظ رطوبت صورت میتواند کمک شایانی به شادابی و سلامتی پوستتان بکند. اگرچه پوستی سالم و شفاف دستیافتنی است اما این امر یک شبه انجام نمیگیرد. برای رسیدن به این هدف شاید مجبور به تغییر رژیم غذایی و روتین پوستی خود باشید. اگر پوستتان از قبل دهیدراته است باید مراقبتهای بیشتری انجام دهید تا رطوبت لازم را به پوست بازگردانید و خشکی را درمان کنید. در این مطلب به چند راهکار برای افزایش و حفظ رطوبت پوست اشاره خواهیم کرد. برای راه کار های جلوگیری از خشکی پوست با باله آ همراه باشید.

راهکار اول برای جلوگیری از خشکی پوست: استفاده از محصولات رطوبت رسان

  • خرید مرطوب کننده ای که پایه ی آبی دارد

مرطوب کننده هایی که از مشتقات نفتی در آنها استفاده میشود پوستتان را، به خصوص در فصل های سرد سال، به شدت خشک خواهند کرد. سعی کنید از آبرسان هایی استفاده کنید که مواد طبیعی دارند و پوست شما را تغذیه میکنند. از جمله جایگزین های مناسب میتوان به شی باتر، روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن جوجوبا اشاره کرد.

  • استفاده از محصولات دارای آلوورا به منظور کاهش التهابات پوستی

آلوورا التهاب و سوزش پوستتان که ناشی از دهیدراته شدن باشد را کاهش میدهد. با استفاده از محصولاتی که پایه ی آلوورا دارند میتوانید رطوبت پوست را افزایش دهید و از سوزش و خارش پوستی جلوگیری کنید. میتوانید از ماسکهای آلوورا نیز استفاده کنید.


  • استفاده از روغن های درمانی بر پوست صورت دهیدراته

اگر پوست صورتتان به شدت خشک است، میتوانید از روغن های درمانی برای حفظ رطوبت آن استفاده کنید. توصیه میشود که چند قطره از این روغن ها را بعد از استفاده ی یک مرطوب کننده ی مناسب به پوست صورتتان بزنید تا رطوبت مورد نیاز پوستتان فراهم شود. در این میان روغن هایی که از زیتون و جوجوبا استفاده میکنند برای پوست های خشک مناسبترند. برای جلوگیری از خشکی پوست می توانید از این روغن به راحتی استفاده کنید.


  • به دنبال محصولات مراقبتی پوستی مناسب با نوع پوست خود باشید

پوست های چرب نیازمند مرطوب کننده ی متفاوت تری از پوست های حساس هستند، همانطورکه روند مراقبت از پوست جوان با پوستی که در حال پیری است متفاوت است. بنابراین ریشه یابی علت دهیدراته شدن پوستتان میتواند به نوع درمانی که برای مراقبت از آن انتخاب میکنید، کمک فراوانی کند. برای تشخیص نوع پوست به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا در خرید محصولات مراقبتی دچار اشتباه نشوید.


  • یک تا دو بار در هفته لایه برداری کنید

لایه برداری، سلول های مرده ی روی پوست صورت را از بین میبرد و به نفوذ بیشتر محصولات مراقبتی پوستی کمک میکند. بعد از استفاده از اسکراب مناسب با یک حوله ی نرم پوست صورتتان را به حالت دورانی ماساژ دهید، سپس با آب ولرم بشورید. دقت داشته باشید که بیشتر از یک یا دو بار در هفته این کار را انجام ندهید. لایه برداری بیش از اندازه میتواند صدمات جبران ناپذیری را یه پوستتان وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.